Zakłady bukmacherskie – jak grać?

Każdy z nas na pewno słyszał lub czytał o zakładach bukmacherskich. W prasie i w internecie od czasu do czasu pojawiają się artykuły, zazwyczaj o wielkich wygranych czy bajońskich sumach postawionych na takie, czy inne zdarzenie sportowe.

Jak grać w zakładach bukmacherskich?

Zatem jak grać w zakłady sportowe? Czy istnieją sprawdzone systemy wygranych? Czy w ogóle zakładając się, da się odnieść sukces? To najczęstsze pytania zadawane przez początkujących graczy lub osób, które chciałyby spróbować zagrać, wierząc, że ich wiedza z danej dyscypliny sportowej jest na tyle wysoka, że może przerodzić się to w wymierny sukces finansowy w zakładach sportowych. Sposobów gry w u bukmachera jest wiele, ale jak grać w zakłady, by nie tracić? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Wydaje się jednak, że najbardziej wymierne efekty przynosi gra tzw. „singli” czyli pojedynczych wydarzeń sportowych najlepiej dwu drogowych czyli takich, w których nie występuje remis (np. tenis, siatkówka, boks itp.) Grając w ten sposób, minimalizujemy ryzyko przegranej, zwłaszcza jeśli podejdziemy do zagadnienia z czysto matematycznej strony. Statystycznie przy zdarzeniu dwu drogowym mamy 50- procentową szansę poprawnego wytypowania zdarzenia.

Wysokość kursów w zakładach bukmacherskich

Typując zaś np. mecz piłki nożnej nasze szanse statystycznie, maleją do 33,333 % . Oczywiście do matematyki dochodzi wiedza z danej dyscypliny sportowej, która pozwala nam zwiększyć swoje szanse. Należy jednak mieć na uwadze, że bukmacherzy również dysponują doskonała wiedza i na faworytów oferują znacznie niższe kursy, czyli ofertę, która może być nieopłacalna ze względu na sumę postawioną na dany zakład i ewentualną wygraną.

Dla przykładu: Tyson Fury boksuje z Otto Wallinem ,kurs na Furego oscyluje w granicach 1,03, czyli za każdą postawioną na Furego złotówkę otrzymamy trzy grosze. Warto? Raczej nie, zwłaszcza że to waga ciężka. Należy zatem szukać w ofercie bukmachera takich zdarzeń, których kurs jest na tyle opłacalny, by zaryzykować pieniądze. Oczywiście istnieją inne sposoby gry. Zamiast singli możemy grać tzw.zakłady akumulowane, czyli takie, w których na jednym kuponie znajduje się wiele typowanych zdarzeń.

Potencjalna wygrana w zakładach bukmacherskich

Powoduje to, że mamy większy kurs łączny a tym samym większą potencjalną wygraną, lecz ryzyko porażki, czyli straty pieniędzy jest również dużo większe. Jeżeli zaś typując wiele zdarzeń mamy obawy, kiedy jeden czy dwa typowane przez nas spotkania okażą się nietrafione, co sprawi, że cały kupon okaże się przegrany, możemy grać oferowane przez bukmacherów zakłady systemowe. Gra systemami to taki rodzaj zawartego zakładu, w którym popełnienie jednego lub kilku błędów nie powoduje automatycznie przegranej np. 2z3 2z4 2 z5 3z8 itp.

Oznacza to, że jeżeli typujemy np. pięć spotkań i rozpisujemy je w systemie np. 2z5 to już trafienie dwóch spotkań, daje nam wygraną. Szczegółowy wykaz dostępnych systemów znajduje się na stronach internetowych i w punktach stacjonarnych bukmacherów. Jak grać w zakłady sportowe? Możesz grać single, zakłady akumulowane lub zakłady systemowe zwane też „rozpisami” Decyzja należy do Ciebie. Tak w skrócie przedstawiają się sposoby gry w zakłady sportowe. Istnieją również mniej lub bardziej skuteczne systemy gry, ale o tym następnym razem.

Tagged With :

Dodaj komentarz