Jak bukmacherzy ustalają kursy?

Ustalanie kursów bukmacherskich nie jest prostą sprawą i jest ona zależna od bardzo wielu różnych czynników, na których opierają się bukmacherzy. Przede wszystkim należy pamiętać, że wiedza jak bukmacherzy ustalają kursy, pozwoli na łatwiejsze obstawianie zakładów. Kursy bukmacherskie mogą być zarówno niskie np. 1,22, jak również wysokie np. 4,33. Pomiędzy prawdopodobieństwem a kursem bukmacherskim są ścisłe korelacje. Zrozumienie tej zależności pozwala na łatwiejsze obstawianie zakładów i sprawdzenie, czy dany zakład to tzw. valuebet, czy też nie.

Ustalanie kursów bukmacherskich przez bukmacherów

Kurs bukmacherski określa szacunkowe prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia oszacowane przez bukmachera. Bukmacherzy wykorzystują kursy, ponieważ taki sposób przedstawienia prawdopodobieństwa jest o wiele czytelniejszy dla ludzi. Dodatkowo stawianie na wysokie kursy jest bardziej przekonujące dla typerów, ponieważ łatwiej postawić na kurs 4.00, niż na zakład, który określony będzie 25% prawdopodobieństwem sukcesu. Dzięki temu ludzie stawiają więcej i chętniej.

Jak zamienić kurs na prawdopodobieństwo?Obliczenie oszacowanego prawdopodobieństwa obliczonego przez bukmachera jest możliwe, gdy wie się, jak bukmacherzy ustalają kursy. Najważniejszym wzorem, który używany jest do obliczania prawdopodobieństwa, jest (1/kurs dziesiętny) * 100. Po wykonaniu takiego działania otrzymuje się prawdopodobieństwo wyrażone w %. Warto pamiętać, że każdy może przetestować oferty darmowych bonusów, które oferowane są przez bukmacherów bez depozytu a wśród nich darmowe bonusy od Fortuny i STS.

Jeżeli okaże się, że według naszej wiedzy prawdopodobieństwo wynosi np. 40% zamiast 30%, to warto na niego postawić, ponieważ zakład jest valuebet. Jeżeli na podstawie wyliczonych prawdopodobieństw z kursów wyjdzie ono ponad 100% to mamy do czynienia z tzw. surebetem. Uzyskanie takiego prawdopodobieństwa u jednego bukmachera jest niemożliwe, jednak dzięki odpowiednim kalkulatorom można osiągnąć tego rodzaju efekt. Oczywiście trzeba pamiętać, że im wyższy kurs tym prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia jest mniejsze, natomiast im kurs niższy tym szansa na wystąpienie zdarzenia wyższa. Na szczęście obliczeń tego rodzaju nie trzeba wykonywać samodzielnie, wystarczy skorzystać z odpowiednich kalkulatorów.

Jak bukmacherzy ustala marżę na kursy?

Czasami może zdarzyć się, że obliczone prawdopodobieństwo będzie przekraczać 100%. Im wyższa wartość powyżej 100%, tym gorzej dla osoby obstawiającej. Dlatego też wbrew pozorom takie zakłady przedmeczowe i zakłady live które można obstawiać m.in. w Betclic mogą okazać się wcale nie opłacalne.

Im większa wiedza na temat jak bukmacherzy ustalają kursy, tym obstawianie zakładów staje się o wiele łatwiejsze. Warto dokładnie poznać informacje związane z tym tematem, aby więcej zyskiwać na zakładach bukmacherskich.

Tagged With :

Dodaj komentarz